Astral Seyahat nedir, nasıl yapılır?

astral2Astral seyahat:

Psişik çalışmalar içindeki belki de en merak edilen konudur. Astral seyahati kısaca tanımlayacak olursak ruhun bedenden çıkıp düşünce hızıyla istediği yere gitmesi diyebiliriz. Ruhun vücuda bir kordonla bağlı olduğu söylenir ve bu kordona gümüş kordon adı verilir. Astral seyahati herkes yapabilir ama bunun için biraz sabretmek gerekir. Astral seyahat tehlikeli midir peki diyecek olursanız astral seyahatin şu ana kadar bir tehlikesi görülmemiştir. Sonuçta ruh bedene bir kordonla bağlıdır ve sonsuza kadar esneyen bu kordonun kopma riski yok denecek kadar azdır. Bu kordon sadece fizik bedende ölünce kopar.
Astral seyahat nasıl yapılır:

Astral seyahat yapmak için birinci şart cesaret ve sağlıktır. Kalp hastalarının astral seyahat yapmaları sakıncalıdır çünkü bedenden çıkış esnasında bireyin kalp atışları hızlanır ve bu da kalp hastaları için sakıncalıdır. Cesaretin önemi ise astral seyahat esnasında korkuya kapılıp astral seyahati tamamlayamamaktır. Bu tarz olumsuzluklara sahip olamayanların ise yapmaları gereken şeyler şunlardır:

Yatağa rahat edebilecek şekilde uzanmalısınız ve üstünüzde sizi rahatsız edebilecek bir şey bulunmamalıdır. Kollar dik bir biçimde yanda olmalıdır bu şekilde daha rahat olarak astral seyahat yapabilirsiniz.  Hiç kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir yere gitmelisiniz.Ortamın karanlık  ve sessiz olması gerekir. Sonra hiçbir şey düşünmemelisiniz. Hiçbir şeyi düşünmemeyi bile düşünmemelisiniz. Eğer bunu yapmayı başarırsanız bir süre sonra vücutta karıncalanma, hareketlenme, kulakta çınlama ve gözünüz kapalıyken içinizde hafif bir aydınlanma fark edeceksiniz. Aslında bu semptomlar bireye göre değişir ve her bireyde görülmeyebilir. İşte bu semptomların sonunda bazı vücuttan çıkma teknikleri vardır.

Teknikler:

1. Sizi rahatsız eden ve üzerinizde ağırlık yapan her şeyi çıkarmalısınız. (saat, yüzük, kolye)
2. Göz kapaklarınıza ışığın direkt gelmemesi için ışığı kapatmalısınız.
3. Baş bölgeniz kuzey tarafa gelecek şekilde kuzey-güney yönünde sırt üstü uzanmalısınız.
4. Tüm elbiselerinizi çıkartıp, ısıyı vücut ısınızı dengede tutacak şekilde ayarlamalısınız.
5. Seçtiğiniz ortam rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olmalıdır.
6. Rahatlamaya çalışın.
7. Dudaklarınızı yarım açarak nefes alıp vermeye başlayın.

Bu teknikleri uyguladıktan sonra astral seyahatiniz başlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir