Eş Durumu Atamaları Ocak Ayında

esdurumuatama1Yapılan açıklamaya göre öğretmenlerin il içi ve il dışı özür grubu atamaları 2014 yılının Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre il içi ve il dışı atamalar eş ve sağlık durumuna bağlı olarak 2-8 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Öğretmenler 13-17 Ocak tarihleri kapsayan haftada okul tercihlerini internet sitesi üzerinden gerçekleştirecek. Sonuçların ise 20-21 Ocak günlerinde açıklanması bekleniyor. Bu tarihlerde yer değişikliği gerçekleştiren öğretmenler 10 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan ikinci yarı yıla yeni okullarında merhaba diyecek.

Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından ısrarla tekrar edilen şubat ayında özür grubu ataması yapılmayacak, ifadesi bu atama ile birlikte üçüncü kez ihlal edilmiş olacak. Öğretmenlerin eşlerinden uzak olanlar ve sağlık problemi yaşayanlar şubat ayı ataması ile birlikte yer değişikliği yaparak bu mağduriyetten kurtulacaklar. Şubat ayında eş ve sağlık özrü kabul edilirken eğitim özrü özür grubu dışında tutulmuş durumda. Eğitim özrü nedeniyle yer değişikliği bekleyen öğretmenler bu yer değişikliği döneminde de başvuru yapamayacak.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir