On Beş (Sömestr) tatilde nerelere gidilir

some1Okulların kapanmasına çok az bir zaman kaldı. Yaklaşık bir ay sonra hem öğrenciler rahat bir nefes alacak hem de veliler çocukları ile birlikte dinlenme imkanı bulacaklar. Yurdumuz tatil yapmak isteyenler için adeta bir turizm cenneti. Bununla birlikte on beş günlük süreyi tatil ile geçirmek isteyenler için hem yurt içi hem yurt dışında birçok alternatif bulunuyor. Peki sömestrde nerelere gidebilirsiniz, işte cevabı:

Tur şirketleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hem yurt içi hem yurt dışı tur satışlarından oldukça memnun olduklarını söylüyor.  Yurt dışı turlarında Budapeşte, Viyana ve Prag’ı içeren turlar en çok tercih edilenler arasında. Bununla birlikte illa ki yurt dışı turu yapacağız diyorsanız İtalya’nın dünyaca ünlü kayak pistleri Cortina D’Ampezzo, Courmayeur ve Passo Tonale, İsviçre’de Zermatt ile Avusturya’nın Zell Am See kayak merkezleri en çok ilgi duyulan ve tercih edilen kayak merkezleri arasında.

Hem yurt dışını göreyim hem çocuğum mutlu olsun, eğlensin diyorsanız sizin için 3 gece Paris, bir gece Disneyland‘ı içeren turlar ideal olabilir. Havalar soğuk üşümeyelim diyorsanız Uzakdoğu turları, Fas, Dubai ve Beyrut size göre; yok biz denize gireceğiz diyorsanız  Küba ve Tayland’ın Phuket adasını seçmelisiniz. Danimarka, İsveç ve Norveç’i kapsayan İskandinavya turları ise günümüzde çok uygun fiyatlarla tatil severlere sunuluyor.

Yurt içinde ise kayak tutkunlarının en fazla tercih ettikleri yer her yıl olduğu gibi bu yıl da Uludağ. Ancak tur şirketleri yoğun talep nedeniyle oteller dolacağından buraya gitmek istiyorsanız rezervasyonunuzu erken yaptırmanız konusunda uyarıyorlar. Uludağ’ın yanı sıra İstanbul’a ve Ankara’ya yakın bölgeler olan Abant, Bolu, Bursa ve termal otelleri de en çok tercih edilen yurt içi oteller arasında. Siz sıcak iklimi sebebiyle Antalya’yı da seçebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir