Youtube Abonelik Ücreti İstemeye Hazırlanıyor

youtubeYoutube üzerinden ücretsiz olarak müzik dinlemeye ve video izlemeye alıştık. Çoğumuzun internetin başına geçtiğinde ilk tıkladığımız yerlerden biri de Youtube. Farklı müzik sitelerindeki uygulamayı görerek bu uygulamayı kendi servisinde hayata geçirmek isteyen Youtube yeni müzik servisini kurmaya çalışıyor. Söylentilere göre bu müzik servisi ücretsiz olsa da Youtube tarafından  bazı gelişmiş özellikler için ücret talep edeceği tahmin ediliyor.

Youtube bu müzik kanalını kurmaya çalışırken diğer tarafta videoların hala ücretsiz izlenebiliyor olması da bir çelişki olarak görülüyor. İnternet kullanıcıları için ücretsiz video izlemek varken niçin para ödeyecekleri de ayrı bir merak konusu. Mobil cihazları üzerinden müzik dinlemek isteyenler video streaming sistemine takılı kalmadan Youtube tarafından hizmete sunulan bu yeni sistem sayesinde kolaylıkla müzik indirebilecek ve keyifle müziklerini dinleyebilecekler.

Şu anki beklentiler youtube’ un bu hizmetinin internet paketini kullanmadan, çevrimdışı olarak istedikleri müzikleri mobil cihazlarına indirmek ve dinlemek isteyen kullanıcılara sunması beklenirken henüz youtube tarafından bir açıklama yapılmamış olması akıllardaki soru işaretlerini koruyor.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir