Öğrenim Özrü Kabahatler Kanununa Dahil Edildi

kabahetlerkanunu1Öğretmenlerin özür grubu atamaları 2014 Ocak ayında yapılacak. Ancak bu atamalarda eş durumu, sağlık sorunu, genel ve özel hayat ele alınırken bu atamalarda yine eğitim özrüne yer verilmemiştir. Özür grubu atamaları yapılırken öğretmenlerin 2014 Ocak ayına kadar hesaplanmış hizmet puanları dikkate alınacaktır.

Özür grubu atamalarında aday öğretmenliğin kalkmış olması şartı aranırken sadece sağlık özürlerinde adaylığın kalkmış olması şartı aranmayacaktır. Çalıştıkları şehirde bir yıldır görevde olan öğretmenler diledikleri taktirde özür grubu atamalarına başvurabileceklerdir. Ancak bu uygulama öğretmenlikten istifa ettikten sonra geri dönenler ve sağlık durumu özrü tercihinde bulunacaklar için geçerli değildir.

Eşi askerde olan öğretmenler de yine eş durumundan özür grubu yer değiştirme talebinde bulunabilecek. Tüm bunlara rağmen eğitim özrü yine özür grubu atamalarında yer almamıştır. Bu durum bizce de haksızlıktır. Eğitim özrü yönetmelikte kabahatler kanununa dahil edilmiştir.

2 Yorum
  1. 22 Nisan 2015
  2. 1 Şubat 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir