Yeni Yıl Kompozisyonu

Yeni yıl herkes için yeni umutlar, yeni dilekler , yeni başlangıçlar demektir. Her yıl başladığında ardında koskoca bir yıl bırakır. Bu yılın ardımızda kalması ile birlikte biz insanlar geçmiş yılda yaşadığımız olumsuzlukları bir tarafa koyarak yeni gelen yılın bu olumsuzluklardan uzak bir yıl olmasını dileriz.

Herkesin kendi içinde yaşattığı bazı hayalleri vardır ve her yıl başında yeni yılın bu hayallerin gerçekleştiği bir yıl olmasını dileriz. Yeni yılda dilek ve temenniler hep olumlu yönde seyreder. Kimi sağlık ve mutluluk isterken, kimiler para ve zenginlik diler yeni yıldan. Herkesin ortak dileği ise yeni yılın tüm dünyaya barış ve mutluluk getirmesi, savaşların bitmesidir. Ancak bu dilekler sadece sözde kalmamalıdır. Bunların gerçekleşmesi yine biz insanların tutum ve davranışlarına bağlıdır. Önemli olan bu dilekleri unutmadan bunların gerçekleşmesi için bütün bir yıl çaba sarf etmektir. Çünkü sadece sözde kalan dilekler ne bize ne de dünyaya fayda sağlar.

Yeni yıl insanların bir yaş daha yaşlanması, bir sene daha tecrübe sahibi olması demektir. Kazanılan bu tecrübeler insanı olgunlaştırır, insanın yaptığı yanlışları bir daha tekrarlamamasını sağlar. Bu sebeple biz de geçmiş günlerden ders almalı, bu yılın geçmiş yıldan iyi olması için elimizden geleni yapmalıyız. Mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıla kavuşmanız dileğiyle hepimizin yeni yılı kutlu olsun.

Fikir vermesi açısından örnek bir yeni yıl kompozisyonu yazmaya karar vermiştik. Bu örneğin üzerinden değişiklik yaparak tekrardan kullanabilirsiniz. İşinize yarayacağını ümid ederek başarılar diliyoruz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir