Twitter Hesabım Çalındı, Ne yapabilirim

twitter1Twitter hesabınıza ulaşamıyor, çalındığını mı düşünüyorsunuz? Bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumalısınız. Çok korkmanıza gerek yok, çalınan Twitter hesabınızı şu şekilde geri alabilmeniz mümkün:

 

Çağımız internet çağı, nerdeyse hemen herkesin bir sosyal medya hesabı var. Kullanıcı sayısı çok olduğu için sosyal medya siteleri tarafından verilen teknik destek de çok oluyor. Siteler çalınma gibi durumlara karşı güvenlik önlemlerini eksik etmiyor.

Çalınan Twitter hesabınızı geri almak için öncelikle Twitter yardım sayfasına girmelisiniz. Burada karşınıza üç seçenek çıkacak, bu üç seçenekten bir tanesini tıklayın ve yönergeleri uygulamaya devam edin. Bu noktada dikkat etmeniz gereken size sorulan soruları en doğru şekilde cevaplayabilmektir. Bu yaparsanız kolaylıkla hesabınızı geri alabilirsiniz. Ancak hesabınız çalındığında geri alabilmek için çok hızlı davranmalısınız. Çünkü sayfanızı ele geçiren kişiler sosyal medya üzerinden sizin hesabınızı kullanarak birçok şey yapabilirler.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta hesabınızı oluştururken tahmin edilmesi zor şifreler kullanmak. Özellikle doğum tarihi, isim gibi kolay tahmin edilecek şifrelerden uzak durmalısınız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir