Kuru ve Çatlamış Topuklar Nasıl Yumuşatılır

topuk1Kuru ve çatlamış topuklar herkesin özellikle kadınların en çok rahatsız olduğu sorunlardan bir tanesi. Özellikle kış aylarında soğuk havaların da etkisiyle kuruyan ve çatlayan topuklara çözüm üretebilmek elbette mümkün. Peki bunun için ne yapmak gerekiyor? İşte sorunuzun cevabı:

Kışın soğuk havanın da etkisiyle sürekli çorap, terlik ve ayakkabıların içinde hapsolan ayaklarımız bakıma en çok ihtiyacı olan bölgelerimizin başında geliyor. Bunun için düzenli olarak ayak bakımı yapmak şart. Bu bakım için akla gelen ilk madde limon. Limon ayak bakımınızda size faydalı olacak, kuruyan ayaklarınızı yumuşatacak herkesin evinde kolaylıkla uygulayabileceği bir nimet. Uygulaması ise çok basit. Bir pamuğa sıktığınız limon suyu ile ayak ve topuklarınızı ovun. Bununla birlikte ayaklarınızı limonlu ılık suda bekletip ardından ponza taşı ile ovalayabilirsiniz.

Çatlaklar için bir diğer yöntem ise gliserinli gül suyu. Gliserin ve gül suyunu karıştırıp yatmadan önce yıkayıp kuruladığınız ayaklarınıza uygulayın. Ardından ayaklarınıza çorap giyerek uyuyun. Bu karışım siz uyurken ayaklarınızı yumuşacık yapacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir