Saç Yağlanması Nasıl Önlenir

sac1Saçların yağlanması herkesi özellikle de güzelliğine düşkün olan kadınları en çok rahatsız eden sorunlardan biridir. Her gün yıkamak, birtakım serumlar kullanmak en çok başvurulan yöntemler olsa da bazen bunlar da saç yağlanmasını önlemeye yetmez. Peki bu durumda ne yapmak gerekir, saç yağlanmasını önlemek için uygulanması gereken yöntemler nelerdir?

Güneşe, klorlu ve tuzlu suya maruz kalan saçlarımızın protein yapısı maalesef ki bozulmalara uğruyor. Protein yapısının bozulması ile birlikte saçlarda bozulma, incelme, kırılma ve kopma hatta saç renginde solmalar meydana geliyor. Saçlarımızın uzaması aylarımızı hatta yıllarımızı alırken, uzun zamandır bizimle olan saçlarımız birçok olumsuz etkiyle karşı karşıya kalıyor.

Saçlarımızı olumsuz etkilerden korumak için saçınızı nemlendirici özelliği olan bir şampuanla yıkayın. Beslenmemiz de her şeyde olduğu gibi saç sağlığı açısından da çok önemli. Saç sağlığı açısından özellikle et, süt, yumurta, balık gibi protein açısından zengin besinler tüketmek  gerekiyor. Fındık, ceviz, badem gibi çinko ve demir açısından zengin besinler de aşırıya kaçmamak şartıyla saçlarımıza iyi geliyor. Ayrıca saç sağlığı için kuru incir, kayısı, muz havuç, soğan, sarımsak, ıspanak, yoğurt, kırmızıbiber, böğürtlen, roka, maydanoz ve soya fasulyesi de ihmal edilmemesi gereken gıdalar arasında.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir