Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

elma-sirkesi-faydalari-nelerdirElma sirkesinin faydaları aslında saymakla bitmez. Neredeyse herkesin evinde yer alan elma sirkesi yemeklerimize lezzet vermesinin yanında sağlığımız için de oldukça faydalı. Uzmanlar cilt güzelliği için de sık sık elma sirkesinden faydalanmak gerektiğini söylüyor. Peki elma sirkesinin bilinin faydaları neler, işte cevabı:

1. Cildi güzelleştirir

Sulandırdığınız elma sirkesini kullanarak yüzünüzü bir pamuk yardımı ile silin, ardından yüzünüzü durulayın. Bu sayede hem cildiniz pamuk gibi olacak hem de sivilceye sebep olan bakteriler elma sirkesi sayesinde yok olacaktır.

2. Cilt lekelerini yok eder

Elma sirkesinin cilt lekelerine iyi geldiği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış bir gerçek. 250 ml suya üç kaşık elma sirkesi katarak bu karışımı kaynatın. Ardından bir örtü yardımı ile yüzünüzü bu suyun buharına tutun. İsterseniz bu karışım ile yüzünüzü silebilirsiniz. Bu işlemi haftada iki defa tekrarlayın.

Elma sirkesinin yaşlılık lekelerine iyi geldiği de unutulmamalıdır. Geceleri yukarıdaki şekilde hazırladığınız karışıma bir tatlı kaşığı soğan suyu ekleyin ve cildinizi silin. Sabah lekeli bölgeye nemlendirici krem uygulayın.

3. Böcek ısırmalarına iyi gelir

Haşere sokan yeri elma sirkesi ile sildiğinizde bu işlem şişmeyi ve kaşıntıyı önleyecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir