Diyet Kolanın Zararları

diyetkola1Kilo vermek isteyenler ve kolanın zararlarından biraz olsun uzak durabilmek isteyen insanların özellikle tercih ettiği diyet kola aslında hiç de sanıldığı kadar masum değil. Faydalı olarak düşünülen diyet kolanın yapılan araştırmalara göre insan sağlığına pek çok zararı dokunmaktadır.

Amerika’da yapılan araştırmalara göre diyet kolanın en başta gelen olumsuz etkisi karın bölgesinde yağlanmaya sebep olması. Diyet kolada bulunan kimyasal maddeler vücudumuzda bulunan yağların karın bölgesinde toplanmasına sebep oluyor. Diyet kolanın bir diğer olumsuz etkisi cildin yaşlanmasına neden olması. Yapılan araştırmalara göre diyet kola içerdiği karbonat, renklendirici, aspartam gibi maddeler nedeniyle cildin erken yaşlanmasına zemin hazırlıyor.

Amerikalı bilim adamları yaptıkları araştırmalar doğrultusunda diyet kolanın insan bedenine normal koladan çok daha fazla zarar verdiği konusunda diyet kola bağımlılarını uyarıyor. Sağlıklı bir yaşam için aslında hem normal hem de diyet koladan uzak durmak gerekiyor.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir