Saç Dökülmesi İçin Uygulanan Yöntemler

sacdokulmesi1Saçlarımız hem kadınlar hem erkekler için çok önemli. Saç dökülmesi hem dış görünüşümüze gölge düşürüyor hem de insanlar tarafından yaşlılık belirtisi olarak görülüyor. Her ne kadar krem ve şampuanlar kullansak ne kadar bakım yapsak da saç dökülmesinin önüne geçilemiyor. Böyle bir durumda devreye saç an­ti-agin­gi giriyor.

Saç dökülmesi sebeplerinin başında yanlış ürün kullanımı, stres, genetik özellikler, teknolojinin yanlış kullanımı geliyor. Saç dökülmesini engellemek için pek çok yöntem kullanılsa da son zamanlarda moda olan PRP (platelet rich  plazma) uygulaması. Bu uygulama ile kişinin kendi kanından hazırlanan bir madde saça uygulanıyor. Bu uygulama ile kişinin yenilenme hücreleri saça uygulanarak kafada saç çıkması sağlanıyor. Medikal yöntemler ve mezoterapi de saç dökülmesi için uygulanan diğer yöntemler.

Saç ekim işleminin gerçekleşmesi için belirli bir yaş aralığı bulunmuyor. Çünkü saç ekimi bazen güzellik amacının dışında hastalık, yanık gibi nedenlere bağlı saç dökülmelerine bağlı olarak da uygulanabiliyor. Kişinin saç dökülmesi genetik olarak ergenlik döneminde başlıyorsa saç ekim işleminin erken dönemde yapılması kişiye daha çok fayda sağlıyor. Bunun dışında bayanlar da daha dolgun saçlara sahip olabilmek için saç ekim işlemine başvurabiliyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir