Oraya Nasıl Giderim? Adres ve Yol Tarifi – İett Otobüs Durakları

orayanasılgiderim1“Oraya Nasıl Giderim” uygulaması ile yol bulmakta artık zorlanmayacaksınız. Bu haritada istediğiniz şehri bulabilir, gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sayfayı ilk yüklediğinizde ana ekranda İstanbul haritası belirecektir. Ardından haritayı İzmir, Ankara, Kayseri gibi başka bir şehre de yönlendirebilirsiniz.

Sayfada karşınıza çıkan arama butonuna şu anda bulunduğunuz şehri yazınız. Gitmek istediğiniz yeri yazınca adım adım bölgeler karşınıza çıkmaya başlayacak. Kendinize en yakın konumu belirleyerek yol bulmaya başlayabilirsiniz. Ardından ikinci butona gitmek istediğiniz yeri yazın. Gitmek istediğiniz yeri ya da oraya yakın bir konumu burada belirtin.

Eğer isterseniz gitmek istediğiniz yeri şehir rehberinden bulmasını istemek yerine haritadan kendiniz elle seçebilirsiniz. Haritada bulunan A ve B noktalarınız bulunduğunuz yer ile gitmek istediğiniz yer arasına yerleştirin.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ” bul” butonuna tıklayarak gitmek istediğiniz güzergahta bulunan otobüs listesine ulaşabilirsiniz. Bu sayfada gitmek istediğiniz güzergahtaki belediye otobüsleri listelenecektir. Seçtiğiniz otobüsün üstüne tıkladığınızda otobüsün hareket saati ve güzergahları karşınıza çıkar. Aynı zamanda otobüsün uğradığı duraklar ve duraklara yakın önemli yerler de size sunulan başka bir kolaylık.

Oraya nasıl giderim uygulaması ile gitmek istediğiniz yere ulaşmak artık çok kolay. Ancak küçük bir hatırlatma yapalım, uygulama şimdilik sadece İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Kayseri illerini kapsıyor.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir