Elektrikli Cihazları Yatak Odanızda Bulundurmayın

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte elektrikli aletler yaşamamızın her alanında. Fakat dikkat! Teknolojinin nimetlerinden faydalanayım derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Elektrikli aletlerin meydana getirdiği elektrosmag adı verilen manyetik kirlilik birçok hastalığa sebep olabiliyor. Bunların başında baş ağrısı, anksiyete, uyku bozuklukları, kronik yorgunluk, depresyon,konsantrasyon ve tansiyon problemleri, cilt bozuklukları ve çocuklarda davranış bozuklukları var. Söz konusu manyetik duyarlılığı engellemek için işte yapılması gerekenler:

  • Elektrikli başucu saatleri, adaptörler ve şarj cihazları güçlü manyetik alanlar yarattığından dolayı yataklardan uzak yerlere konumlandırılmalıdır.
  • Yüksek frekanslı elektromanyetik alanlar yarattığı için florasan lambalar ve elektronik güç kaynağı düşük voltajlı olan lambalar tercih edilmemelidir.
  • Kablosuz internet yerine kablolu internet, telsiz telefonlar yerine kablolu telefonları tecih etmelisiniz.
  • Cep telefonuyla uzun görüşmeler yapmaktan kaçınılmalıdır. Çocukların cep telefonu kullanmasına izin verilmemeli ve cep telefonları yatak odasında bulundurulmamalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir