Mantar Kanseri Önlüyor

mantarkanser1Bir gurme ürünü olarak kabul edilmekte olan mantarlar, kendilerine has lezzet ve tatlarının yanı sıra şifa verici özellikleri ile de insan vücudunun dostu. Mantarın içerisinde bulunan mucizeler ve antioksidanlar sayesinde böbrek hastalıkları, diyabet,yüksek kolesterol gibi hastalıklar tedavi olunabiliyor. Daha da önemlisi mantar kanser hastalığının tedavisi için altın değerinde.Uzmanlar birçok mantar çeşitinin bulunduğunu ve kimi zaman bu mantarların ilaçtan daha etkili olduğunu söylüyorlar. Mantar kökenli maddeler olarak bilinen polisakkaritlerin aktif bir bileşiği olan hispolan, kemoterapi etkisini arttırıyor. İlaca dirençli kanser tedavisinde ise bazı mantarlar etkili. Anti-kanser özelliği taşıyan bu mantar türlerini merak mı ediyorsunuz?

İşe kanserle savaşan mantalar:

GENUS AGARICUS BLAZEI MURILL – Prostat kanserinin tedavisinde etkili olmakla birlikte lenf kanserini ve lösemiyi tedavi edici özelliklere sahip.

SHIITAKE (Lentinula Edodes) – Lösemi hücreleri ile savaşır.

CORIOLOUS VERSICOLOR (Trametesversicolor) – Birçok kanser türüne karşı anti-tümör özelliğine sahip olmasıyla bilinir ve prostat kanserine karşı koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca birçok kanser hücresinde- mide, kolon,akciğer gibi- tümörün yavaşlamasını sağladığı da bilinmektedir. Meme kanserinde de etkilidir.

MAITAKE (Grifolofrondosa) – Mide kanseri üzerinde etkili olan bu mantarın aynı zamanda sağlık ve canlılık verdiği de düşünülüyor.

RAISHI (Garoderma) – Antioksidan etkisine sahiptir. Kanser hücrelerinin çoğalmasını önler. Kolon kanserinde tümörü erittiği ve mide kanserinde kanserli hücrelerin çoğalmasını engellediği kanıtlanmıştır.

CORDYSEPS – Bağışıklık sistemini güçlendirir. Lösemi hücrelerinin çoğalmasını durdurur ve karaciğer, prostat ve kolon kanserinde etkilidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir