Tablet Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tablet1

Hızla büyüyen sektörlerden biri olan tablet pazarı, Türkiye’de de hatrı sayılır satış rakamlarına bağlı olarak büyüyen sektörlerin başında geliyor. Ucuz fiyata alınan tabletlerin sık sık teknik servise gitmesi gerektiği için aldığınız ürünün satış sonrası desteğine ve garantiye sahip olduğuna emin olun.

Ülkemizde son üç ay içerisinde 746.499 adet tablet satılmış. Peki satışların bu kadar fazla olmasının nedeninin altında alınan tabletlerin kısa süre içerisinde yetersiz kalmaya başlaması ve arızalanması yatabilir mi? Eğer öyle ise birden fazla ürüne para ödememek için tablet alırken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekilde:

  • Çok ucuz tablet alarak yeni bir ürün almak zorunda kalmayın; çok pahalı bir tablet alarak da ürüne değeri üstüne para ödemeyin.
  • Çözünürlüğün yeterli olduğundan emin olun. Çözünürlük standardının büyük tabletler için Full HD 1080p, mini tabletler için HD 720p olduğunu unutmayın.
  • Tek çekirdekli işlemciler sizi yarı yolda bırakır. Yüksek frekans değerine sahip en az çift çekirdek işlemcili tabletleri satın alın.
  • Tabletinizin arttırılabilir hafızasının olması ileride yaşanabilecek hafıza sorunlarını önler.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir