Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

basagrisi1Baş ağrısının birçok sebebi olduğu bilinmektedir. Bu ağrı vücudumuzdaki ciddi bir hastalığın belirtisi de olabilir, iyi huylu olarak vücudun uyarı niteliğinde verdiği bir sinyal de olabilir. Bu iyi huylu baş ağrılarından kurtulmak ise doğal yöntemlerle mümkün olabiliyor.

  • Su için. Vücudunuz aşırı su kaybettiğinde başınızın ağrıması normaldir. Bol su tüketerek vücuttaki dehidrasyonun önüne geçebilirsiniz. Burada içtiğiniz suyun soğuk olmaması gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. Çünkü soğuk su ağrının artmasına neden olabilir.
  • Günümüzde baş ağrısının en yaygın nedenlerinden biri stres. Böyle zamanlarda baş ağrısı çekiyorsanız karanlık bir ortamda dinlenmek iyi bir seçim olabilir. Zihninizi boşaltın ve sakinleşmeye çalışın. Kokulu bir mum yada tütsü yakın, ruhunuzu dinlendirin ve gevşeyin.
  • Sıcak bir duş alarak kaslarınızı rahatlatabilirsiniz. Bunun dışında ağrıyı hangi noktada yoğun hissediyorsanız o noktaya soğuk su torbası veya soğuk bir havlu koyarak ağrınızı hafifletebilirsiniz.
  • Temiz hava çok önemli. Kapalı bir alandaysanız ve başınız ağrıyorsa dışarı çıkın ve temiz havayı içinize çekin.
  • Limonun baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Aynı şekilde nane de baş ağrılarını hafifletmektedir. Çayınıza katacağınız nane ve limon derdinize çare olabilir.
  • Yanlış beden pozisyonu da ağrılara sebep olan bir etken. Uzun süre boyunca tek bir pozisyonda iseniz bu pozisyonu değiştirmenizde fayda var. Vücudunuzdaki kan akışını hızlandırmaya çalışın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir