Depresyonun Faydaları

depresyon

Depresyonun olumlu taraflarının olabileceği hiç aklınıza gelir miydi? Son yapılan araştırmalara ve ruh sağlığı uzmanlarına göre depresyon sizi 6 adımda daha güçlü bir birey haline getiriyor.Nasıl mı? İşte yanıtı:

1)      Depresif insanların daha bilinçli kararlar verdiklerini biliyor muydunuz? Depresyon sayesinde problemleri akıllıca çözebilirsiniz.

2)      Depresyon size sorunlarla nasıl başa çıkacağınızı öğretir.

3)      Depresyon sayesinde daha iyi ilişkiler kurmak için hazır olun. Yaşadığınız problemler hayatınızdaki yanlışlıkları düzeltmek için size rehber olurlar.

4)      Depresyon daha şefkatli olmanızı sağlar. Uzmanlara göre şefkat gibi derin duyguları elde etmenin yolu depresyondan geçiyor.

5)      Depresyon size stresle başa çıkmayı öğretir.Bu süreç gelecekte karşınıza çıkabilecek sorunlar için size tecrübe kazandırır.

6)      Depresyon pembe gözlülerinizi çıkarmanıza neden olabilir ki böylece hayata karşı daha rasyonel bir tutum sergileyebilirsiniz.

 

Depresyona karşı bu yeni yaklaşımlar yeni tedavi olanaklarını da gündeme getirdi. Bu yaklaşımlar sayesinde konuşma tedavisi ile ilaç tedavisine kıyasla hastalar üzerinde daha çok başarı elde edilebileceği düşünülüyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir