Taksit Dönemi Bitiyor, Kontrat Dönemi Başlıyor

taksit-donemi-bitiyorSon alınan karara göre artık teknoloji mağazalarında taksitle telefon alımına son veriliyor. Bu durumda satışların düşeceğinden endişe eden firma sahipleri yeni çareler aramaya başladı. Son düzenlemenin ardından teknoloji mağazalarında bulunan telefon operatörlerinden kontrat ile telefon satın alınabilecek.

Şubat ayında yürürlüğe girecek uygulamanın ardından telefon satışlarında düşüş yaşanacağından endişe eden teknoloji mağazalar operatörler sayesinde tüketicileri takibe almayı planlıyor. Pek çok kullanıcının taksitle sahip olduğu cep telefonlarının taksitle satılmaması konusunda yasa henüz uygulamaya girmiş olmasa da şubat ayından itibaren yürürlüğe girecek. Taksit durumunun kaldırılması ile birlikte satışlarda düşüş yaşanmaması için her şebekenin teknoloji marketlerde bir şubesi bulunacak. Yani artık kredi kartına değil kullanıcıların cep telefonu faturasına yansıyacak olan taksitler yapılacak.

Tüketicilerde Birtakım Şartlar Aranacak

Tüketicilerin operatör üzerinden taksit imkanından faydalanabilmesi için birtakım kriterlere uyması gerekiyor. Gecikmiş fatura bulunmamak, abonelik, mevcut kontratın bulunmaması bunlardan bazıları. Bu uygulama ile şebekeler arasında rekabetin artması ve bu durumun tüketiciye olumlu yansıması bekleniyor.

Satışın gerçekleşebilmesi için tüketicilerin kredilibite gösteriyor olması önem taşıyacak. Yani devlet memurları gibi sabit bir maaşa sahip olanların bu yolla telefon alması daha da kolay olacak.

One Response
  1. 16 Nisan 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir