Nar ve Üzüm Suyunun Faydaları

nar1Özellikle kış aylarında hastalıklardan korunmak için bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak daha da önem kazanıyor. Nar ve üzüm meyvesinin suyunun bağışıklık sistemini korumasındaki önemli ise su götürmez bir gerçek. İçerisinde yer alan birçok faydalı biyoaktif bileşenler ile kırmızı meyveler çok büyük antioksidan kaynağı. Dolayısı ile uzmanlar özellikle üzüm ve nar suyunun kış aylarında tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Narın mucizevi bir mevye olduğu yapılan çalışmalarda kanıtlanmış durumda. Yarım bardak nar suyunun günlük C vitamini ihtiyacının %16’sını karşıladığını söyleyen Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyatetik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Neriman İnanç, nar suyunun özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirtti.

İnanç’a göre üzüm suyu da A,B,C vitaminleri, potasyum ve demir açısından çok zengin. Üzüm suyu toksit maddelerinin atılmasına da yardımcı oluyor. Böylece vücudunuz enfeksiyonlara karşı korunuyor ve bağışıklık sisteminiz güçleniyor.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir