Papatya Suyu ile Saç Açma Nasıl Yapılır

papatya1İşler yolunda gitmiyorsa ve hayatlarında bazı değişikliklere ihtiyaç duyuyorlarsa, hanımlar işe öncelikle saçlarından başlıyor ve böylece farklı renkler ile monotonluktan kurtulup kendilerini daha iyi hissediyorlar. Fakat içerdiklei bazı kimyasallar sayesinde saç boyaları sağlığımız açısından tehdit oluşturuyor. Bu nedenle saç rengi için doğal yöntemler tercih ediliyor. Papatya suyu ise bunlardan biri. Saçlarınızın rengini papatya suyu ile doğal yollardan açmak istiyorsanz nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinin cevabı burada.

  • Öncelikle kuru papatya rengini daha güzel vereceği için taze papatya yerine aktardan kuru papatya alın.
  • Saçlarınızın uzunluna göre papatya ve suyun miktarını ayarlayın. Kısa saçlar için 2 bardak suya bir avuç papatya, uzun saçlar için ise 1 litre suya iki avuç papatya yeterli olacaktır.
  • Karışımı hazırladıktan sonra çaydanlıkta veya tencerede kaynatın. Papatyalar sarı rengini suya verene kadar kaynatmalısınız. Suyun rengi turuncuya dönmeden çaydanlığı ocaktan alın. Yani karışım en fazla 8-10 dakika kadar kaynamalıdır.
  • Kafa derisini yakmamak için karışımın soğumasını bekleyin. Karışım ılık olmalıdır. Papatya suyunu süzgeçten geçirip elde edilen suyu tarak veya el yardımıyla saçlarınıza sürün veya saçlarınızı direk suya batırın.
  • 30-45 dakika kadar saçlarınızın kurumasını bekleyin. Saçları güneşte kurutmak önemli. Bekleme süresinden sonra saçlarınızı her zamanki gibi yıkayabilisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir