Hangi Meyvenin Suyu Neye İyi Gelir

meyve1Hazır ve işlemden geçmiş meyve sularını çocuklarına içirmekten kaçınan anneler taze sıkılmış meyvelerin sularını çocuklarına içirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Aşağıda bahsedeceğimiz meyvelerin sularının faydalarını öğrendiğinizde ise çocuklarınıza ve sevdiklerinize meyve suyu içirmek için daha çok çaba göstereceğinize eminiz.

Meyve suları nelere iyi geliyor?

  • Üzüm suyu A ve C vitaminleri ile demir ve potasyum minerali içerir. Böylece vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dayanıklı olmamızı sağlar. Özellikle soğuk kış günlerinde içeceğiniz bir bardak üzüm suyu size gün içerisinde ihtiyacınız olan gerekli enerjiyi verecektir. Ayrıca üzüm suyu cilt hücrelerinin yenilenmesinde de etkili.
  • Kış aylarında soğuk algınlığından korunmanın en kolay ve etkili yolu nar suyu içmekten geçiyor. Günde bir bardak taze sıkılmış nar suyu vücut için antibiyotik özelliği sağlıyor. Bununla birlikte ishal olan kişilerde bağırsakların düzelmesinde de nar suyu büyük bir yardımcı.
  • Kivi, C vitamini deposu. Içerdiği C vitamini sayesinde kivi size hem soğuk algınlıklarına karşı korur hem de cildinizin genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Özellikle demir eksikliğinden şikayetçi olan kadınların yaban mersini tüketmesinde fayda var. Yaban mersininin içeriğindeki mineraller kan hücrelerini çoğaltıyor ve yenilenmesini sağlıyor. Antioksidan özelliği sayesinde de cildin genç kalmasına yardımcı oluyor.
  • Kendilerini yorgun hisseden ve yenilenmeye ihtiyacı olan kişilerin imdadına armut suyu yetişiyor. Zihnin dinlenmesinde büyük bir etkiye sahip olan armut suyu içeriğindeki mineral ve vitaminler ile vücudunuzun en önemli enerji kaynağı.
  • Elma suyunun baş ve göz ağrılarına iyi geldiği bilinmekte. Elma aynı zamanda diş sağlığını korur ve mide asitini düzenler. Diyet yapan kişilerin vazgeçilmezi olan elma kan şekerini düzenleyerek açlık hissini engellemeye yardımcı oluyor.
  • Formunuzu korumak, bel ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız elmanın dışında ananas iyi bir alternatif. Spordan önce içilen bir bardak ananas suyu yağ yakımını hızlandırıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir