SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

Ülkemizde sosyal güvenlik denilince akla ilk olarak SSK geliyor. Yurdumuzda çalışan insanların büyük çoğunluğu kurum olarak SSK’ya bağlı. Herkesin amacı uzun yıllar çalıştıktan sonra tek amacı emekli olmak. Bu nedenle her ay maaşımızdan belirli bir miktar kesilerek SSK’ya bizim için prim ödenmekte. Siz de eğer ki ne zaman emekli olacağınızı, bugüne kadar ne kadar priminizin ödendiğini ve SSK’ya ait diğer bilgilerini merak ediyorsanız bu merakınızı sadece TC kimlik numaranızı bilerek giderebilirsiniz. Bu bilgilere SSK’nın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu siteden emekli olmak için kaç yaşınızı beklemek zorunda olduğunuzu ve ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayarak TC kimlik numaranız ile giriş yapmanız yeterli.

Linke tıkladıktan sonra ilgili alanlara  TC kimlik numarası, nüfussgk1a bağlı il, cilt numarası ve doğum yılınızı yazınız. Bu işlemi yaptıktan sonra size ait bilgiler ekranda görüntülenecektir. Sisteme girdiğinizde son aydaki bilgilerinizin işlenmediğini görürseniz endişelenmeyin. Çünkü bilgiler sisteme bir sonraki ayda yansımaktadır. Çünkü çalışılan ayın maaşı ve primi size bir sonraki ayda ödenmektedir.

Hem bilgilerinizi öğrenmek hem de primlerinizi görerek olası bir yanlışlığı düzeltmek için aşağıdaki linke tıklayarak bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

ESGM SSK Hizmet Dökümü
Sorgulama İçin Tıkla

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir