Ölüm Ormanı “Aokigahara”

ao1Japonya’da yer alan Fuji Dağı ilginç özellikleri bulunan bir ormana ev sahipliği yapıyor. Ölüm veya intihar ormanı olarak anılan bu dağ Fuji Dağı’nın eteklerinde bulunmasıyla birlikte dağın asıl ismi Aokigahara’dır. Ormandaki ağaçların yaprakları kurumuş ve gövdeleri yosun kaplamış vaziyettedir. Mistik ve kasvetli bir atmosphere sahip bu orman içerisinde meydana gelen birçok intihar ile  ünlüdür.

Bu ormanda 1998 yılında 73, 2002’de 78, 2006 yılında ise 16 ceset bulunmuştur. Bu olaylar sebebiyle ormanın içi ilginç levhalar ile doludur. Normal ormanarda ‘lütfen ormanın içinde ateş yakmayınız’ gibi klasik uyarı levhaları mevcutken bu mistik ormanda ‘lütfen burada intihar etmeyiniz’ veya ‘intihar etmeden önce polisi arayınız’ gibi ilginiç ve trajik levhalar bulunmaktadır.

Dahası da var. yazar WataruTsurumui bu ormanla ilgili bir İntihar El Kitabı basmış ve bu kitap basıldıktan sonra  yaşanan intihar vakalarında bu bölgedeki cesetlerin bulunduğu yerde bu kitaba çokça rastlanmıştır.

Peki bu ormanın böylesi kötü bir üne kavuşmasındaki ana sebep ne? Bu soru hakkında hem gerçek hem de efsanevi cevaplar bulunmakta.  Verilen cevaplardan biri bunun sebebinin Fuji Dağı’nın Japonlarca kutsal bir mekan sayılması ve yurei olarak adlandırılan dünya ile ölüm arasında kalmış ruhların bu bölgede arınmasıdır. Diğeri ise ormanda 2-3km içeri ilerlendiğinde ürkütücü, uğultulu ve kaynağı henüz bulunamamış seslerin gelmesi. Buradaki halk ise bu seslerin yureilere ait olduğunu düşünüyor.  Bu ormanda sadece intihar etmek isteyen insanlar değil, masum insanlar da ölüyor. Nedeni ise ormanın altının yüksek demir rezerviyle kaplı olması. Bu da geçmiş yıllarda puslanın doğru çalışmasını engelleyerek masum insanların ölümüne sebebiyet vermiştir. Burada bulunan Orman Müdürlüğü  bir ceset odasına sahip. Müdürlük ormanın bakımını yaparken aynı zamanda ormandaki cesetleri de topluyor.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir