Kazandırmayan Reklam Türleri

reklamcilikInternet ortamında ticari hiçbir nitelik taşımayan, insanlara yüksek miktarlarda kazanç vaad eden birçok sistem geliştirilmiş bulunmakta. Fakat bu sistemlerden kimse ne yazık ki bir kazanç sağlayamamaktadır, sağlasa bile bu kazancın elle tutulur bir tarafı yoktur. Bu sistemlere reklam verenler ise tıklamalardan yeterli geri dönüş alamıyorlar ve sömürülmüş oluyorlar. Bu sebepten bu sitelere reklam veren kişi sayısı oldukça az.

Işte bu sistemlerden bazıları:

  • Tıkla-kazan: Üye girişi yapıldıktan sonra görünen reklamlara tıklanarak puanlar toplanıyor. Puanlar yeteri kadar biriktiğinde paraya çevriliyor. 1000 puan genellikle 1 TL değerinde oluyor . Bir tıklama 1 den 5 puana kadar kazandırıyor. Ödemeler en az 30-50 ya da 100 ye ulaşılınca yapılıyor. Fakat çoğu zaman üye siteye girdiğinde reklam göremiyor görse de bu reklamların sayısı 1-2 yi geçmiyor. Bu nedenle bu sistemlerden nadiren en fazla 100 tl kadar kazanabilen oluyor. Bu kişiler de genelde yüzlerce alt üyeye sahip olanlar oluyor.
  • Surf Yap Kazan: Belirtilen linklere tıklanılarak sitede gezinildiğinde puanlar toplanmış oluyor. Tıkla-kazan sisteminde geçerli olan şeyler bu sistemde de geçerli.
  • Mail Oku Kazan: Kişi üye olduktan sonra gelen mailleri okuyarak para kazanıyor. Tıkla-kazandaki olay burada da geçerli.
  • Video İzle Kazan: Tıkla-kazanda reklamlara tıklanılarak kazanılıyor, bu sistemde ise kazanmak için videolara tıklanıyor.
  • Reklam Görüntüleme Yazılımları ile Kazanç: Reklam görüntüleyen yazılımlar bilgisayara yükleniyor ve açık tutuluyor. Bazen doğrulama kodu girerek veya tıklayarak puanlar toplanıyor. Ancak binlerce üyeniz varsa puanlar elle tutulur bir para ediyor.
  • Oyun Oynayarak Kazanma: İnternette veya bilgisayarda kurulan oyunların oynanmasıyla elde edilen puanların paraya çevrilmesidir. Reklam görüntüleme yazılımları ile kazanç sisteminde geçerli olan şeyler bu sistem için de geçerlidir.
  • Anket Doldur Kazan:  Doldurduğunuz anket başına ödeme vaad eden sistemlerdir. Anketler üyelerin e-mail adreslerinde gönderilir ve anket başına 1-5 dolar arasında ödeme yapılır. Fakat genellikle üye olunduktan sonra çok az anket üyelere ulaşır.

Anket doldur kazan siteleri kimi zaman gerçekten de kazandırıyor olabilir. Bir anket için kimi zaman 70 dolar gibi bir ücret vaad ediliyor. Fakat yüksek kazanç sağlayan anketleri doldurmak yaklaşık 30 – 60 dakika gibi bir zaman alıyor. Güvenirliliğinden emin olabilmek için Clickbank üzerinden ödemesi yapılan ve para iadesi özelliğine sahip olan anket siteleri bulunup denenmesi gerekir.  Bunun dışındaki sistemleri iyice araştırmadan kullanmamak en güzelidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir