Doğal Güzellik Sırları

dogal1Güzel görünmek her kadın için önemlidir. Kişi güzel göründüğünü bildiği zaman sosyal ortamlarda tam özgüven ile hareket eder. Güzel bir görünüme sahip olmak için birçok kozmatik ürünü kadınların hizmetinde. Fakat doğal yollarla güzel görünmek isteyen kadınlar gün geçtikçe çoğalıyor. Özellikle çalışan bayanlar önerilerimizi göz önünde bulundurarak evlerinde sadece birkaç dakikada doğal bir güzelliğe kavuşabilirler.

  • Sabah uyandığınızda cildiniz solgun görünüyorsa elinize bir buz kalıbı alıp bu kalıbı cildinize sürerek cildinizde eritebilir, böylece cildinizi canlı görünümüne kavuşturabilirsiniz.
  • Göz altlarınızda şişkinlikler mi var? Bu şişkinliklerden kurtulmak istiyorsanız akşamdan kalma çayınıza pamuğu batırın ve bu pamuğu gözlerinizin üzerinde koyarak birkaç dakika dinlenin.
  • Daha parlak, daha pürüzsüz ve daha sağlıklı bir cilt için ise şimdi bahsedeceğimiz besinleri sofranızdan ayırmamanızda fayda var:

Kayısı: İçerisindeki doğal yağ, magnezyum ve kalsiyum sayesinde kayısı ile cildinize daha genç bir görünüm verebilirsiniz.

Maden suyu:Cildinizi düzenli olarak maden suyu ile sildiğinizde içeriğinde bulunan tuz,kalsiyum,demir ve potasyum sayesinde cildiniz koruma altına alınıyor ve tazeleniyor.

Ispanak:Ispanak cilt için oldukça faydalı bir besin. Ispanak ile cildinizin parlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir bardak kaynamış sütün içine 5-6 yaprak ıspanak ekleyin ve daha sonra bu yaprakları sütün içerisinden çıkarıp yüzünüze serin ve biraz bekleyin. Sonrasında ise yüzünüze nemlendirici sürün. Ayrıca haftada iki gün ıspanak tüketmeye özen gösterin.

Kavun:Cildinizin gereksinimi olan herşeyi karşıladığı için kavun meyvesi cildiniz için vazgeçilmezlerden. Kavunu sıkıp suyunu cildinize sürerek kavun meyvesinin mucizelerinden cildinizin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Soğan:Cildinizdeki yaşlılık lekelerinden şikayetçiyseniz soğanın suyunu sıkıp içerisine sirke ekledikten sonra bu karışımı düzenli olarak her gün cildinize sürün.

Maydonoz:Cilde parlaklık vermesi açısından solgun ve yorgun bir cilt görünümüne sahip olan kişiler bir demet maydonozu ezip ezme işlemi sırasında çıkan suyu ciltlerine sürebilirler. Bu uygulamayı yaptığınız zaman cildiniz canlı ve parlak görünümüne kısa sürede kavuşur.

Erik:Uzmanlar eriğin yaşlanma sürecini yavaşlattığını söylüyorlar. Kışın kurusunu yazın ise tazesini yiyerek siz de cildinizde yaşlanmaya karşı savaş açabilirsiniz.

Süt:Cildinizin doğal ve sağlıklı görünümüne kavuşması için her akşam süte batırılmış bir pamukla cildinizi silin. Yarım saat cildinizi o şekilde beklettikten sonra cildinizi su ile durulayın. Cilt tipiniz yağlı ise bu işlemi yağsız süt kullanarak yapmalısınız.

Sarımsak:Sarımsağın içerisinde kükürt bulunur ve cilt için oldukça önemli olan antioksidanları içerir. Sarımsağın doğal bir antibiyotik olduğu ve vücuttaki toksinleri temizlediği biliniyor. Sarımsağı çiğ olarak tüketmek isteyen kişiler sarımsağı ya rendeleyerek ya da küçük küçük doğrayarak tüketebilirler. Böylece içerisindeki özler aktif hale gelir ve doğrudan antioksidanların vücuda girmesi sağlanmış olur. Sarımsağın istenmeyen kokusunu yok etmek için ise maydonoz çiğneyebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir