İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu  kaçamakları için gidecek yer mi arıyorsunuz? İşte tüm haftanın yorgunluğunu atabileceğiniz İstanbul’a yakın fakat şehirden uzak mükemmel 16 adres…

agva-resimleriAğva

İstanbul’a 100 km uzaklıkta bulunan Ağva kumsalı, kayalıkları ve koyları ile pozitif enerji ile yüklenebileceğiniz doğa ile iç içe bir yer. Yolunuz Ağva’ ya düşerse Kilim Koyu, Gelin Kayası ve Saklı Göl’ü ziyaret etmeden geçmeyin.

burgazada

Burgazada

Dört mevsimi ve romantizmi yaşamak, lezzetli balıkların tadına varmak ve tertemiz havasıyla ormanda yürüyüşler yapmak isteyenler mutlaka Burgazada’ya uğramalı.

buyukada

Büyükada

Turistler tarafından Prens Adaları olarak da tanımlanan adaların en büyüğü olan bu adanın eski adı Prinkipo’dur ve Rumca’da Prens anlamına gelmektedir. Büyükada’ya sıklıkla İDO nun seferleri bulunmaktadır.

heybeliada

Heybeliada

Büyükada’dan sonra gelen en büyük ada olma özelliğini taşır. İstanbul’da en çok tercih edilen sayfiye yeri olmakla birlikte sadece doğası ve temiz havası ile değil aynı zamanda bahriyesi, sanatoryumu ve ruhban yani papaz okulu ile de ilgileri üzerinde toplamaktadr.

karaburun

Karaburun

Çatalca’ya bağlı bir Karadeniz sahilidir. Göz kamaştıran bir plaja ve koya sahip olan bu yer Büyükçemece’ye 50 km uzaklıktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir