Sansürsüz İnternet İçin Google’dan Yeni Uygulama

google1 Dünyanın neresinde olursanız olun sansürsüz internete erişme imkanını Google, Washington Üniversitesi ve Brave New Software “UProxy” nin Beta versiyonunu ile  kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

UProxy, Chrome ve Firefox ile birlikte çalışarak tüm internet kullanıcılarının İngiltere ya da ABD gibi daha özgür internet yasalarına sahip olan ülkelerdeki arkadaşlarının internet sunucularına bağlanıp interneti sanki bu ülkelerdeymiş gibi kullanmalarına imkan verecek. Bu uygulama sayesinde devletin gözetlemesinden kurtulmuş olarak kullanıcılar güvendikleri ve arkadaş listesinde olan bağlantıların internetini kullanabilecek.

UProxy’nin yaratıcıları olan Washington Üniversitesi bilim adamları ve Brave New Software Şirketi tarafından uygulamanın beta versiyonunun deneme aşamasında olduğu açıklandı.Uzmanlara göre  Google bu uygulamayı genel kullanıma açtığı zaman devletin sansür uygulamalarını aşmak için başka herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç kalmayacak. Kullanıcı dostu bir şekilde kullanıma hazırlanan UProxy uygulaması herkesin anlayabileceği şekilde olacak.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir