Umreye Giderken Gerekli Malzemeler

Ziyaretiniz sırasında sıkıntı yaşamamanız için umreye giderken yanınıza neler almanız gerektiği ve hangi malzemelerin ziyaretiniz sırasında gerekli olacağı bu yazımızda sizlerle.

  • Öncelikle ziyaretiniz boyunca gerçekleşecek harcamalarınız için yanınıza yeterli miktarda para almanız gerekmektedir.
  • Eşyalarınızı koyacağınız valizin yanı sıra bir sırt çantası önemli ve küçük eşyalarınızı koyabilmeniz açısından size kolaylık sağlayabilir.
  • Giyecek olarak kısa çorap, rahat ayakkabılar, iç çamaşırı, havlu, penye bluz,etek, pijama, yedek kıyafetler, patik, ev için terlik ve yarım atleti tercih edebilirsiniz.
  • Gıda olarak çerez, kuru pasta, bisküvi, su, limon ve kağıtlı şeker gibi yiyecekler tercih edilebilir.
  • Ziyaretiniz için yanınıza almanız gereken sağlık malzemeleri kadınlar için ped, ağrı kesici, diş fırçası ve macunu, pamuk, vitamin, soğuk algınlığı gibi hafif hastalıklar için ilaç, kas gevşetici, boğaz pastili, maske, gazlı bez, pişik kremi ve yumuşatıcı kremdir. Gerekli olan temizlik malzemeleri ise kağıt havlu ve tuvalet kağıdı, küçük siyah çöp poşetleri, hijyenik ve kokusuz sıvı sabun, kağıt mendil, küçük boy kolonya ve tırnak makasıdır.
  • Kırtasiye malzemeleri olarak yanınızda not defteri ile birlikte  tükenmez kalem, küçük ve kolay taşınır mealli Kuran bulunmalıdır.
  • Çantanızda ise  küçük su şişesi, kalem, sabun, kağıt havlu, kağıt mendil, ıslak mendil, terlik poşeti, yedek poşet, ağrı kesici, kuru pasta, bisküvi gibi kuru yiyecekler, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade gibi malzemeleri bulundurmalısınız. Bu malzemeler yolda size yetecek ölçüde alınmalıdır. Fazla alındığı taktirde taşıma esnasında size zorluk çıkarabilir.
  • Bunların dışında Türk parası ve riyal, seccade, namaz kıyafetleri, poşetler, makas, taş için kese, yataklar için çarşaf, pike, yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik, fotoğraf makinesinin de yanınızda bulunmasında fayda var.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir