Neşeli Bir Yüz Güneşli Bir Hava Gibidir. Hem Kendi Hem de Başkası İçin Aydınlık Verir.

Neşeli bir yüz Güneşli bir hava gibidir. Hem kendi hem de başkası için aydınlık verir.

İnsan, yapısı gereği sosyal bir valıktır. Sosyal  bir varlık olan insan hayatı boyunca diğer insanlarla etkileşim halindedir. Bu etkileşim içerisinde insanın toplumun diğer fertleriyle kurduğu iletişim kişinin ruh haline bağlıdır ve diğer insanlarla olan etkileşim durumunu belirler.

Kişinin sahip olduğu en güzel özellilkerinden biride neşeli ruh haline sahip olmaktadır. Neşeli insanlar, çevresindekilere pozitif enerji verir. Toplumdaki tüm bireyler her zaman güleryüzlü olan insanlarla olumlu arkadaşlıklar geliştirir ve hep çevrelerinde hep bu tarz insanları görmek isterler. Dünyamız pek çok olumsuzluklarla doludur ve insanlar günlük hayatında bir çok olumsuzluklarla başa çıkmaya çalışır. İşte böyle bir dünyada çevremizde bulunan güleryüzlü bir insan bize ışık saçar, yüzümüzün gülmesine yardım ederek hayata daha olumlu bakmamızı sağlar.

Neşeli olmak kişinin kendisi içinde ilaç gibidir. Hayata pozitif bakarak hayatın hep olumlu taraflarını gören kişiler ruh sağlığı açısından sağlıklı kişilerdir. Bu özellikleri onlara her zamanavantaj verir. Bu kişilerin arkadaş çevreleride geniştir.

Bu sebeple hayatı doya doya yaşamak için her zaman güleryüzlü olmaya çalışmalıyız. Neşe, değerli bir cevherdir. Onu yakaladığımızda kıymetini bilerek hem kendimizi hem de dünyayı aydınlatmalıyız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir