Ayağına Batan Dikenler Aradığın Gülün Habercisidir

Her insanın hayatı boyunca ulaşmak istediği hedefleri, sahip olduğunda onu mutlu edecek hayalleri olur. Bu hedefler kişiyi yaşama bağlar, ona hedefine ulaşma yolunda yaşama isteği ve mücadele ruhu aşılar. Belli bir hedefi olan insanlar hayata bağlanır, yaşama isteği ile hayat yolunda azimle ilerlemeye çalışır.

Her zaman ulaşmak istediği bir hedefi olan insanoğlu, mücadele ilse dolu bir yolda bazen zorluklarla karşılaşabilir. Ancak bu zorlukların bizleri yıldırmaması gerekmektedir. Bilmek gerekir ki bu zorluklar bizleri amacımıza ulaştıran basamaklardır. Mutluluk ve başarıya zorluklarla dolu merdivenleri tırmanarak ulaşılır. Bu basamakların sonunda elde edeceğimiz mutluluğu düşünerek o merdivenleri azimle tırmanmamız gerekmektedir.

Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır, sözü bu durumu çok iyi özetler. Bu nedenle karşılaştığımız zorluklara üzülmeden, onlar karşısında pes etmeden ilerlemek gerekir. Bilmek gerekir ki yaşadığımız her zorluk amacımıza çok yaklaştığımızı gösteren bir işarettir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir