Android Kullanıcılarına WhatsApp Müjdesi

Android cihazlarda son görülme zamanını artık değiştirilebiliyor. Dün akşam yaşanan servis kesintisinden sonra whatsapp’ a ait ilk güncelleme paketi yayınlandı. Henüz markette yayınlanmayan fakat whatsapp’ ın internet sitesi üzerinden indirilmeye başlanan yeni versiyonda android kullanıcıları için bir kaç düzenleme yapıldığı göze çarpıyor.

whatsapp-guncelleme

Android kullanıcıları aşağıdaki link aracılığı ile yeni whatsapp sürümü ile tanışabilirler.

http://www.whatsapp.com/android/

Yeni sürümde neler var? 

En önemli güncelleme uzun süredir Android kullanıcıların beklediği son görülme bilgisini kısıtlayabilme özelliği getirilmiş. Daha önce Iphone kullananlar muhtemelen bilir. Iphone’ lar içerisinde bu özelliği kapatabilme gibi bir özellik var. Ne zaman whatsapp’ a girdiğinizi karşınızdaki görmesin istiyorsanız bu özellik tam sizlere göre. Tek güncelleme bu değil, profil resmini veya durumunuz hakkındaki görüşünüzü kimlerin göreceğini belirleyebiliyorsunuz.

Son güncelleme biraz daha incelendiği zaman aslında tüm güncellemenin biraz daha gizlilik ve güvenlik üzerine yoğunlaştığı ve Facebook’ un bu konudaki takıntılı tavrının sıcaklığı geldiğini söyleyebiliriz.

Aşağıda da görebileceğiniz gibi artık bir çok özelliği kişiselleştirebilmek mümkün. Açıkçası Facebook’ un whatsapp’ a bu yönde bir çok şey ekleyeceğini de şimdiden söylemek çok zor değil..

whatsapp-gizlilik-ayarlarıwhatsapp-profil-fotografiwhatsapp-son-gorulme

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir