Güzellik Uğruna Yapılan 7 Kusurlu Hareket

Yüzyıllardır güzelleşmek için onca zaman ve tonlarca para harcayan kadınlar acaba güzelleşirken her zaman doğru şeyleri mi yapıyor dersiniz? Ne yazık ki hayır. İşte kadınların güzellik uğruna yaptığı 7 kusurlu hareket.

  • Gazete ya da Dergilerde Yer Alan Her Rejime Başlamak: Zayıflamak için birçok trendin etrafta dolaştığı şu dönemde kişiye özel beslenme tablosu oluşturulması gerektiği unutulmamalıdır. Doktor tarafından size özel olarak hazırlanmış olan beslenme programının yanı sıra kilo verme sürecinde belirli aralıklarla doktorunuzla görüşmenizde de fayda vardır. Verilen kiloların geri alınmaması için etkili bir koruma yöntemi izlenmelidir. Vücutta sorunlu ve incelmeyen bölgeleriniz varsa kriyolipoliz, fokuslu Ultrason, soğuk Radyo Frekansı ve mezoterapi gibi yöntemleri uygulayabilirsiniz.
  • Ünlülere Benzemek İçin Botoks veya Doldu Yaptırmak: Mimiksiz, donmuş ve doğal olmayan bir yüz ile karşı karşıya kalmamak için botok ve dolgu işleri uzman hekimlerin yer aldığı merkezlerde yapılmalıdır. Doğal bir görünüme sahip olmak için yapılan estetiklerin kişinin yüz yapısına uygunluk göstermesi gerekir.
  • Düşük Fiyat Cazibesine Kapılmak: Ucuz diye güzelleşmek uğruna merdiven altı diye tabir edilen yerlere gidilmemelidir. Güzelleşmek veya zayıflamak amacıyla gittiğiniz merkezlerde konusunda uzman hekimlerin yer aldığına dikkat ediniz.
  • Şu Uygulamayı Şu Kişide Gördüm, Bende Aynısından İstiyorum: Kişi ne istediğini bilerek kliniğe gitmeli ancak istediğinin kişiye uygun olup olmadığına uzmanlar karar vermelidir. Doktorunuz yaş, cilt tipi ve yüz şeklinize göre size en uygun uygulamayı sunacaktır.
  • Büyük ve Çok Olan Her Şey Güzeldir: Seçilen uygulamanın tipi, miktarı ve uygulama bölgeleri netleştirildikten sonra bu bölgelerde  doğal olmayan ve abartılı dozlarda uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Güneş Koruyucu Kullanmadan Güneşlenmek: Güneş koruyucusu kullanmak cildin yaşlanmasını ve lekelenmesini önlemek için kullanılan yöntemlerden biridir. Cildinize uygun olan koruyucuyu her üç saatte bir cildinize uygulamalısınız. Yazın güneş koruyucuları kullanılmadığında ciltteki yaşlanma belirtileri artmaktadır.Bununla birlikte ciltte oluşan lekeler artık lazer tekniği ile silinebilmektedir.
  • Operasyon Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonları Öğrenmemek: Estetik operasyon geçiren hasta, uygulama sonrasında oluşabilecek komplikasyonları öğrenmelidir ve yan etkiler konusunda bilgilendirilerek hasta bu durumlara karşı hazırlıklı olmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir