Aile İle İlgili Kompozisyon

Aile İle İlgili Kompozisyon Örneği, Aile İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Kısa

Anne, baba ve çocuklardan oluşan sosyal yapıya aile adı verilmektedir. Bazen bu yapı büyükanne ve büyükbabaları da içine alarak daha geniş bir özellik gösterir. Aile her açıdan en çok güven duyduğumuz, büyük bir sevgi ile bağlandığımız kişilerden oluşur.

Zor durumda kaldığımızda ya da mutluluğumuzu paylaşmak istediğimizde diğer insanların yardımına ihtiyaç duyarız. Bu konuda aklımıza ilk gelen kişiler ise aile fertlerimizdir. Ailesiz bir ortamda büyüyen çocuklar ileride genellikle birtakım sorunları olan bireyler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da ailenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterir.

İşimizden ya da okulumuzdan eve döndüğümüzde sıcak bir yuva ve huzurlu bir ortama ihtiyaç duyarız. evimizi huzurlu bir yuva haline getirmek ise tamamen bizim elimizdedir. Bu nedenle evimizde diğer aile bireyleri ile olan ilişkimize dikkat etmeli , bu bağı karşılıklı saygı, sevgi ve Güleryüz ile kuvvetlendirmeliyiz. Bir insanın sahip olduğu en değerli varlık ailesidir. Hiç kimsenin yanımızda olmadığı durumlarda ailemiz hep yanımızdadır. Aile bir ağaçtır, bu ağacın dalları ise o aileyi oluşturan fertlerdir. Bu ağacın bir dalı kırılsa hepimiz çok büyük acı çekeriz. Bu nedenle bu ağaca çok iyi bakmalı ve daima yeşerip meyve vermesi için elimizden geleni yapmalıyız

4 Yorum
  1. 2 Kasım 2014
  2. 30 Kasım 2014
  3. 24 Aralık 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir