Takım Ruhu İle İlgili Komposizyon

İnsanoğlu bazen büyük başarılara imza atmak ister. Başarılı olma güdüsü insanın en temel ihtiyaçlarındandır. Bu nedenle kendimize hedefler belirler ve bu hedefleri gerçekleştirmek isteriz. Ancak öyle büyük hedeflerimiz olur ki onları tek başımıza gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir.

Bazı hedeflere ulaşabilmenin yolu birlikte çalışmaktan geçer. Bir ekip halinde hareket etmek başarıya daha kolay ulaşmamıza yardım eder. Ekip çalışmasında görev paylaşımı yapılır ve herkes üstüne düşeni zamanında yerine getirirse hedefe ulaşmak kolaylaşır. Takım çalışmasında herkes başkasının başarısından keyif almalı ve takımın tüm bireyleri birbirini desteklemelidir. Bir kişinin başarısı  tüm ekibin başarısı kabul edilmeli ve yine başarısızlık bir kişiye değil tüm takıma yüklenmelidir.

Takım ruhunda genellikle “Birimiz hepimiz; hepimiz birimiz için. “mantığı vardır. Ekip şeklinde çalışan insanlar başarı ipini çok daha çabuk göğüsleyeceğinden birlikte çalışmaya ve takım ruhunu canlı tutmaya gayret etmek gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir