Doğru Şekilde Saç Spreyi Nasıl Sıkılır

Her kadının dolabında saç spreyi bulunur. Binbir zahmetle şekillendirdiğimiz saçlarımızın çabuk bozulmamasını isteriz. Peki gün boyu şeklini ve hacmini koruyan saçlar elde edebilmek için saç spreyini en doğru şekilde nasıl kullanabiliriz? Saç spreyini saçın tepesine püskürtmek mi yoksa saç köklerine sıkmak mı doğrudur? Değişik amaçlar için çeşit çeşit saç spreyleri varken hangisini tercih etmeliyiz? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kıvırcık, boyalı ve kurumuş saçlar için belirli yapıda çeşitli besleyici özelliği olan saç spreyleri bulunduğu gibi yoğun güneşe maruz kalmış saç tipleri için  koruyucu spreyler mevcuttur. Kokuya karşı hassasiyeti olan kişiler için kokusuz saç spreyleri de bulunmaktadır. Bu noktada amacınıza göre saç spreyi seçmelisiniz. Saçlarında doğal hareket isteyen kadınlar hafif tutuşlu saç spreylerini tercih etmeliler. Güçlü tutuşlu saç spreylerinin saçınızı fırtına ve diğer kötü hava koşullarında bozulmasına neden olabileceğini unutmayın. Çok emek harcanarak süslü bir saç stilini uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız ultra-strong tutuşlu saç spreyi tam size göre demektir. Bununla birlikte bazı saç cilaları tekli saç tutamlarını ve çok kısa saçları şekillendirmek için uygun olabilmektedir.

Doğru Şekilde Saç Spreyi Nasıl Uygulanır?

– Yenilikçi saç spreyleri saç tutamlarının birbirine yapışmasına engel olmaktadır. Saç spreyinizin bu özelliğinden doğru olarak faydalanabilmek için sprey kutusunu sürekli hareket halinde tutarak spreyin ağzını saçınızdan en az 30 santim uzaklıkta bulundurarak spreyi saçınıza sıkın.

– Saç spreyinizin ağzı tıkanmışsa saç spreyi kutudan ince bir tabaka ve yapışkan tanecikler halinde çıkacaktır. Bu nedenle alacağınız saç spreyinin ağzının tıkanmamış olmasına dikkat edin.

– Saçınıza daha fazla hacim vermek için başınızı ağayı doğru sarkıtın ve saçlarınızı sallayın ve sonrasında saçınızı arkaya atın. Saç tutamlarını tek tek kaldırın ve kısa mesafeden bu tutamlara spreyi sıkın. Bir sonraki tutama geçmeden önce spreyi kurumasını bekleyin.

– Hassas saç derisine sahip olan kişiler sprey sıkarken daha dikkatli olmalıdır. Saç spreyleri alkol içerdiğinden saçı ve saç derisini kurutucu özelliği bulunur. Dolayısıyla hassas saç derisine sahipseniz saç spreyinizi saç uçlarınıza sıkmalısınız.

– Serbestçe saçın üzerine sprey sıkarak saçın tutmasını ve esnek olmasını sağlayabilmek mümkün. Daha sonrasında saç uçlarınıza düz maşa çekebilir veya bigudi yardımıyla sarabilir ve üzerine tekrar saç spreyi sıkabilirsiniz.

– Yağlı saç tipine sahipseniz asla parlaklık veren saç spreyleri kullanmayın.

– Bir türlü istediğiniz şekli almayan inatçı saç tutamlarını yatıştırmak için saç spreyini elinize sıkıp saçınızın üzerine sürebilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir