Görev Bilinci Nedir

Her mesleğin bir iş tanımı yani o meslekte yapılması gereken işler vardır. Bir iş başvurusunda bulunduğumuzda işveren bize yapmamız gereken işi, çalışma saatlerimizi ve alacağımız ücreti söyler. Biz ise bu şartları kabul etmemiz durumunda işe başlarız.

Görev bilinci; baştan kabul ettiğimiz bu şartları koşulsuz yerine getirmek ve görevimizi en iyi şekilde yapmak demektir. Bir iş yerinin düzenli ve hatasız olarak devamlılığının sağlanması, burada çalışanlarının görevlerini eksiksiz şekilde yerine getirmesine bağlıdır. Bir kişi işini aksatıp görevini yerine getirmezse diğer çalışanların iş yükü artar. Bu durum iş yerinde işlerin aksamasına sebep olur. Hangi melek grubunda olursa olsun toplumda aksaklıkların olmaması için herkesin üzerine düşeni yapması gerekmektedir.

Bizim ülkemizde insanların çoğu maalesef ki görev bilincine sahip değildir. Bu durum toplumumuzda adeta kanayan bir yaradır. Bu konuda çalışmalar yapılarak görev bilincinin önemi vurgulanmalı ve bu olumsuz durumun mutlaka önüne geçilmelidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir