Özgürlükler Şehri Amsterdam

asmterdam1Amsterdam denildiğinde akla ilk olarak bu şehir hakkında üretilmiş şehir efsaneleri gelmektedir. Şehirde bulunan Coffee Shop’lar, şehrin kendine özgü yasaları ve açık fikirli insanları burayı bir özgürlükler şehri haline getirmiştir.

Amsterdam hakkında söylenenler gerçek dışı olmasa da bu şehri anlamak için mutlaka oraya gitmek, orayı görmek gerekmektedir. Çünkü Amsterdam anlatılanlardan çok daha fazlasını içermektedir. Bu şehirde kültürel bir çeşitlilik ile birlikte sonsuz bir hoşgörü hakimdir. Şehirde en yaygın geçim kaynağı deniz ve denizlik sayesinde burası kapılarını her zaman yabancı olana açık tutmuştur. Bu hoşgörü şehre gidenlerin kendilerini evinde gibi hissetmeleri sağlamaktadır.

Bir gün Amsterdam’a yolunuz düşerse büyük yazar Anne Frank ve ailesinin II. Dünya Savaşı esnasında saklandıkları evi mutlaka görün ve savaşı iliklerinizde hissetmeye çalışın. Kentte bulunan birçok sanat galerisini gezmeden dönmeyin. Sanatın aktif halde bulunduğu Jorden bölgesindeki sanat atölyelerini mutlaka gezin. Mutlaka bisiklet kiralayarak siz de orada yaşayanlar gibi şehrin keyfini bisiklet üzerinde çıkarın. Amsterdam’ın dillere destan gece hayatının içine kendinizi atmadan geri gelmeyin.

Vize Bilgisi

Hollanda’ya gidebilmek için Schengen vizenizin olması gerekiyor. Hollanda vizesi iDATA şirketi kanalıyla alınabiliyor. İDATA’ya başvuru için randevu almanıza gerek yok. Vize başvurularında pasaport defterinizin 10 yıldan yeni olması gerekiyor.

iDATA İstanbul Cumhuriyet Cad. NO: 123 Harbiye Hafta içi 08.30 ile 12:30 arası ve 13:30 ile 16:30 arası

iDATA Ankara Atatürk Bul.  NO: 199/G Hafta içi 08:30 ile 12:30 arası ve 13:30 ile 16:30 arası

<strong>Hollanda &nbsp; Konsolosluğu – İstanbul</strong> İstiklal Cad. 197 İstanbul. Tel: (0212) 393 21 21

Hollanda  Büyükelçiliği  – Ankara Hollanda Cad. 5 Yıldız. Tel: (0312) 409 18 00

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir