Fedakarlık İle İlgili Kompozisyon

Fedakarlık nedir? Fedakarlık ile ilgili kompozisyonu bu yazımızda sizler için paylaştık.

Fedakarlık insanın kendinden tavizler vererek yarımlarda bulunması ve cefakar olması anlamına gelmektedir. Her insan fedakar bir yapıya sahip değildir. Fedakar olma durumu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bununla birlikte kalbinde biraz olsun merhamet ve sevgi barındıran her insan fedakar olabilir.

Fedakarlık açısından bakıldığında kadınların erkeklerden daha fazla fedakar bir yapıya sahip oldukları herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Annelerimiz bu açıdan oldukça hassastır. Eğer bir kadının yüreğinde annelik hissi varsa o annenin yapamayacağı fedakarlık yoktur. Geceleri çocukları yüzünden uyku uyumayan anneler gerekirse kendileri aç kalır fakat önce çocuklarının karınlarını doyururlar. Kendileri giymez, giydirirler. Çocukları hastalandığında sabaha kadar başlarında beklerler. İşte böyle fedakardır annelerimiz.

Fedakar olmak için kişinin çok fazla çaba harcaması gerekmez. Eğer içimizden geliyorsa zaten fedakar davranışlarda kolayca bulunuruz. Bu kişinin yapısıyla ilgili bir durumdur.

2 Yorum
  1. 2 Haziran 2016
  2. 17 Mayıs 2017

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir