Ülkemizi Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Ülke, korumamız ve güçlendirmemiz gereken değerlerin başında gelir. Toplumu oluşturan bireyler ülkesini korumak ve güçlendirmek için üstüne düşeni yaptığında ortaya başarılı ve diğer ülkeler arasında söz sahibi olan bir toplum çıkar.

Bireylerin toplumu güçlendirmek için yapmaları gereken en önemli şey çalışmaktır. Çünkü çalışmak başarıya giden yolda atılması gereken ilk adımdır. Bununla birlikte toplum olarak sosyal bağları kuvvetli olan insanlar ülkelerine değer kazandırırlar. Bu da en kolay, karşılıklı sevgi ve saygı ile gerçekleşir. Ülkeyi güçlendirmenin bir diğer yolu da bir taraftan gelenek ve göreneklere sahip çıkıp bir taraftan çağdaşlığı yakalamaktır. Bu durum eski ve yeniyi birleştirmek anlamına gelir.

Ülkemiz bizim için en önemli değerdir. Onu dış etkenler karşısında korumalı ve özünü kaybetmemesi için elimizden geleni yapmalıyız. Güçlü toplumlar her zaman değer kazanır ve böylelikle varlığını devam ettirerek dolaylı yoldan korunmuş olur. Bunun bilincinde olarak davranışlarımıza ona göre yön vermeliyiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir