Suyun Yeryüzündeki Dolaşımı İle İlgili Hikaye

Bu yazımızda suyun yeryüzündeki dolaşımı ile ilgili hikayeye ulaşabilirsiniz.

Merhaba! Ben bir su damlasıyım. Benim yaşamım büyük bir gölde başladı. Burada balıklar, yosunlar, diğer su damlaları ve diğer su canlıları ile birlikte oyunlar oynardık ve çok eğlenirdik.

Günlerden bir gün annem bana burada sonsuza dek kalamayacağımızı ve bir gün bir yolculuğa çıkmamız gerektiğini söyledi. Annem bunu söylediğinde o kadar çok heyecanlanmıştım ki… Gölün dışarısında nasıl bir hayat olduğunu merak ediyordum.

Ertesi gün Güneş o tatlı, sımsıcak yüzünü bize gösterdiğinde annem gitme vaktimizin geldiğini söyledi.Gölün yüzeyine yakındık. Hava çok sıcaktı.Derken kendimde bir değişiklik fark ettim.O da nesi, buhar olmuş havalanmıştım. Artık bir su damlası değildim.Göğe doğru yükseldim, yükseldim ve yukardaki soğuk havada yoğunlaştım ve artık tekrar bir su damlası oldum. Ardından tekrar yeryüzüne indim ve ait olduğum yere evim olan göle döndüm.

Bu kez geldiğim yer ise tanıdıktı. Fark ettim ki burası benim doğduğum yerdi. Uzun ve yorucu bir yolculuğun ardından sonunda evimize yani göle  dönmüştük.  Burada biraz dinlendikten sonra tekrar aynı yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir