Ormanların Yok Edilmesi İnsanları Ne Tür Tehlikelerle Karşı Karşıya Getirir

Bu yazımıza ormanlar yok edildiği taktirde insanların ne tür tehlikelerle karşı karşıya kalabileceği bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ormanlar bir ülkenin akciğerleridir. Gerek insanlar için sağladığı oksijen ile gerek ise yine insanlar için elde edilen ürünler ile ormanlar hayatımızda büyük önem taşımaktadır. Hayvanların, bitkilerin ve insanların kısacası tüm canlıların yaşamını sürdürebilmesi için ormanları korumak için  herkes elinden geleni yapmalıdır.

Ormanlar bir ülkenin akciğerleridir, doğadaki tüm canlılar için ormanlar oksijen sağlarlar. Bununla birlikte ormanlar erozyonu önler. Küresel ısınmayı engellemede ormanların önemi büyüktür. Ayrıca ormanları çığ düşmesinin yanı sıra sel felaketlerini de önler. Ormanlar canlılar için adeta bir yuva görevi görür.

Ormanların canlılar üzerinde bu kadar yararı ve önemi var iken ormanların yok edilmesi insanlar için ne gibi tehlikeleri doğurur sizce? Ağaçlar bilinçsiz şekilde kesilir ve orman yangınları önlenmezse dünya üzerindeki tüm canlıların yaşamları riske girer. Ormanların yukarıda bahsettiğimiz tüm işlevleri geçersiz olur ve ormanlar tamamen yok olduğunda hayat da yok olacaktır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir