Teknolojik Ürünlerin Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Bu yazımızda teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde ne gibi değişikliklere sebebiyet verdiği bilgisine ulaşabilirsiniz.

Teknolojik Ürünler Hayatımızda ve Çevremizde Ne Gibi Değişiklikler Yapmaktadır?

Günlük hayatta hemen her alanda teknolojik ürünlerden yararlanmaktayız. Cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler her an elimizin altında. Bu teknolojik aletler insan hayatında önemli değişikliklere sebebiyet vermiştir. Teknolojik ürünler olumlu değişikliklere neden olabildiği gibi olumsuz değişiklilere de sebep olabilmektedir.

Teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde yarattığı olumlu değişikliklere örnek olarak küçük mutfak aletlerini verebiliriz. Teknolojik bu aletler sayesinde artık ev hanımları uzun saatler boyunca mutfakta kalmak zorunda kalmıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte ulaşım alanında da olumlu değişiklikler olmuştur. Metrobüsler, uçaklar insanlar için büyük kolaylık haline gelmiş, kısa sürede bir yerden bir yere gitmek kolaylaşmıştır. Teknolojik aletlerin hayatımızda yaptığı olumsuz değişikliğe örnek olarak bilgisayarı verebiliriz. Bilgisayar özellikle çocuklarda bağımlılık yaratan teknolojik bir üründür. Bu noktada ailelerin duruma müdahale etmeleri gerekmektedir.

 

One Response
  1. 27 Şubat 2016

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir