Doğal Kaynakların Bilinçsizce Tüketilmesinin İnsan Yaşamına Etkileri

Bu yazımızda doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi durumunda insan yaşamına ne gibi etkileri olacağı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Doğal Kaynakların Bilinçsizce Tüketilmesinin İnsan Yaşamına Etkileri Nelerdir?

Dünya üzerindeki tüm canlılar yaşamlarını devam ettirebilmeleri için doğal kaynaklara ihtiyaç duyalar. Burada doğal kaynaklardan kastımız hava, su , toprak, hayvanlar ve bitki örtüsüdür. Bu doğal kaynaklar inanlar tarafından sanki hiç tükenmeyecekmiş gibi kullanılırlar. Ancak yıllar geçtikçe bu doğal kaynakların varlığı bilinçsiz tüketim sonucu tehlike altına girmektedir.

Bitkiler ve hayvanların da doğal kaynaklara yani hava ve suya ihtiyaçları vardır. Bu noktada bilinçsiz su tüketimi yalnızca insanları değil bitki ve hayvanları da etkileyecektir. Bununla birlikte bilinçsizce kirletilen hava da tüm canlıları olumsuz etkileyecektir. Kirlenen ve miktarı azalan doğal kaynaklar nedeniyle insanlar çeşitli hastalıklara yakalanabilir ve yeterince beslenemeyebilir. Bu durumda iken insan yaşamı tehlikeye girer. Bizler doğal kaynakları bilinçli bir şekilde kullanarak tüm bu olumsuzlukların ve tehlikelerin önüne geçebiliriz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir