Bilgisayarın Avantajları ve Dezavantajları İngilizce Olarak

Bu yazımızda İngilizce olarak bilgisayarın avantajları ve dezavantajlarının neler olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarın Avantajları ve Dezavantajları İngilizce Olarak

Using computer and internet have both advantages and disadvantages. Among the advantages of the computer, there are education, fun and communication. With computers and internet one can reach lots of informations around the world. And at the same the one can share his own knowledge with the others around the word. Computer and internet also entertain people. One can spend his or her own leisure time with playing games on the internet and computer.

As for the disadvantages of the computer, it can be said that it makes people obsessed with it. Some sites on the internet which contains harmful contents affacts people negatively. With playing a game of hazards, one can  lose his all money.

( Bilgisayar ve internet kullanımının hem avantajı hem de dezavantajı bulunur.Bilgisayarın avantajları arasına eğitim, eğlence ve iletişim sayılabilir. İnternet ve bilgisayar sayesinde bir kişi dünyadaki tüm bilgiye ulaşma ve aynı zamanda kendi bilgilerini dünya ile paylaşma imkanı bulur. Bilgisayar ve internet aynı zamanda kişilerin eğlenmesini sağlar. Bir kişi internette yer alan çeşitli oyunlarla boş vaktini eğlenceli bir şekilde geçirebilir.

Bilgisayarın zararlarına gelecek olursak bilgisayarın insanlarda bağımlılık yaptığı söylenebilir. İnternette zararlı içeriğe sahip olan siteler kullanıcıları olumsuz yönde etkileyebilir. İnternette oynanan kumar oyunları kişinin tüm parasını kaybetmesine neden olabilir)

 

One Response
  1. 21 Mayıs 2014

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir