Ramazanda Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Gündelik yaşantımızda, gerek iş stresi, gerekse fazla gürültü ve kişisel problemlerimiz yüzünden çok sık yaşadığımız baş ağrısı problemi, havaların da ısınmasıyla daha da artacaktır. Ramazanın da yaz aylarına denk gelmesi ile bu problem daha da büyüyecek ve çözülmesi çok güç bir hal alacaktır. Oruç tutarken bu baş ağrılarını gidermenin bir yolu elbetteki var. Öyleyse sizlere oruç tutarken yaşayabileceğiniz baş ağrılarını gidermek için birkaç tavsiyede bulunalım.

-İlk olarak bu ağrılardan kurtulmak için çeşitli nefes ve gevşeme egzersizlerinde bulunabilirsiniz. Bu egzersizler sayesinde oluşan ağrıları kendiniz kontrol eder ve vücudunuzun oksijen almasını sağlayarak dokulara daha çok oksijen göndermiş olursunuz.

-Bulunduğunuz ortam kesinlikle çok fazla ışık almayan loş bir ortam olmalıdır. Çok kuvvetli ve rahatsız edici ışıklar baş ağrısına neden olabilir.

-Gürültülü ortamlardan derhal uzaklaşın ve gözlerinizi kapatıp dinlenebileceğiniz bir ortama geçin.

Bu durumların hiçbiri işe yaramadıysa başınızı bir tülbentle sıkarak üzerine buz koyun. Uyumak baş ağrısını bir nebzede olsa dindirir. Baş ağrısı için kullandığınız herhangi bir ilaç varsa sahurda kesinlikle o ilacı kullanınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir