Anne Sütünü Arttırmanın Yolları

Birçok kadının anne olma isteği onların en güzel rüyasıdır. Bebeklerini dünyaya getirdikten sonra onların düzgün ve sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamak için anne sütü vermeleri gerekmektedir. Hiç bir besin maddesi anne sütünün yerini tutamaz. Fakat bazı durumlarda anne sütü az geliyor ve süt bebeği beslemeye yeterli olmuyor. Dahada kötüsü sütün hiç olmaması durumu. Bu durumlarda anneler sütünü arttırmak için bazı teknikler uyguluyor. İşte aşağıda anne sütünü arttırmak için size bir kaç öneri.

– Her gün düzenli bir şekilde yumurta, et, tavuk, balık ve süt ürünleri gibi protein bakımından yüksek besinler tüketmeli ve sıvı tüketimi arttırılmalıdır. Günde en az 2.5- 3 litre sıvı tüketimi süt miktarını ciddi bir şekilde artmasını sağlar. Aynı zamanda şekersiz bitki çayları, çorba ve şekersiz meyve kompostoları sayesinde de sıvı tüketimlerini arttırabilirler.

– Karbonhidrat bakımından yüksek olan yani pilav, makarna, ekmek gibi besinler tüketilmelidir.

– Bilinen bir yanlış vardır ki oda şekerli ürünlerin sütü arttırmasını düşünmek. Şeker içeren ürünler yerine olan tam tahıllı ürünler tercih edilmelidir.

– Salatalarınızda bol bol yeşillik kullanmalı ve roka, maydanoz gibi yeşillikleri ön planda kullanmalısınız. Aynı zamanda havuç, bal kabağı, kavun gibi turuncu renkte olan bu sebzeler de süt üretimini arttıracaktır.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir