Omni Diyet Listesi

Yaz aylarına yaklaştıkça verilemeyen kilolar bayanları daha çok rahatsız edip kolay yönden kilo vermelerini sağlayacak diyet listelerini araştırmalarını sağlıyor.

Amerikalı beslenme ve sağlık uzmanı Tana Amen’in Dünyaya yayılan ve sadece 2 haftada 5 kilo vermemizi sağladığı bu yönteme ”Omni Diyeti” adını verdi. Ülkemizde de rağbet gören bu diyet taze sebze ve meyve türü gıdalarla beyni uyanık tutup vücudun hastalıklarla karşı mücadele etmesini ve aynı zamanda  insan kaslarının ve organlarının düzenli şekilde çalışmasını sağlayan yüksek ölçüye sahip proteinlerin birleştiği kolay ve basit bir beslenme planıdır. Ciddi oranda kilo verilmesi sağlayan bu diyet vücuda da sağlık bakımından katkıda bulunuyor. 2 hafta uygulanmasına izin verilen yiyecekler ; Taze sebze ve meyveler, kuru yemiş, fasulye ve mercimek, tahıl, ton balığı ve somon balığı, taze ve kurutulmuş bitkiler, kırmızı ettir.  Omni diyetinin 1 günlük yemek listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda : Lahana salatası, taze yeşil veya kırmızı biber, isteğe bağlı olarak soğan ve sarımsak, bir fincan şekersiz yeşil çay.
Ara Öğün: Taze sıkılmış sebze ya da meyve suları.
Öğle Yemeği: Büyük bir porsiyon salata. Bu salatanın içerisine domates, salatalık, biber, soğan gibi malzemeler konulabilir.
Ara Öğün: Bir avuç kuru yemiş.
Akşam Yemeği: Izgara pirzola veya herhangi bir et çeşidi yanına patates ve brokoli püresi.

Fark edileceği üzere besinlerin ölçüleri belirtilmemiştir. Bu her öğündeki besinlerden doyana kadar yiyebileceğimiz anlamına gelmektedir. Sizde bu diyeti uygulayarak yaza hazır ve fit bir şekilde merhaba diyebilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir