Formda Kalmanın Kuralları

 

Hepimiz her ne kadar formumuzu korumaya çalışıp başarılı olamasak da bundan asla vazgeçmeyiz. Genellikle kadınların uyguladığı ve başarılı olamadıkları diyet listeleri ve düzensiz spor anlayışı, onların form düzeninin bozulmasına neden olur. Bu nedenle bizde sizlere formda kalmanın başlıca kurallarını belirttik.

– Kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin ve bu öğününüzü protein içerikli besinlerle yapamaya özen gösterin. Beyaz yiyecekler (beyaz ekmek gibi) enerjinizi düşüreceği için uzak durmanız gerekmektedir. Her gün bir avuç fındık uyanık kalmanızı sağlayacaktır.

– Günde en az 4 öğün yemek yemeyi ihmal etmeyin. Ama porsiyonlarınızı az tutun ve akşam yemeğinizi 7 den sonra yememeye dikkat edin.

– Akşam 7 den sonra eğer karnınız acıkırsa bir bardak ılık light süt ile yanında yulaf bakımından zengin olan bisküviyi tercih edebilirsiniz.

– Demir bakımından yüksek olan gıdalar tercih etmelisiniz. Diyet yapan çoğu insan demiri az tüketir ama bu yanlıştır. Demir oranı yüksek olan besinler, balık, yumurta, kuzu eti, kuru meyve ve biftektir.

– En son akşam yemeğinde az karbonhidratlı besinler tercih etmelisiniz. Aynı zamanda bu besinler protein ve kalsiyumu da yapısında bulunduran yiyecekler olmalıdır.

Sizde bu kuralları göz önüne alıp uygularsanız formda kalmanız ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz daha da kolaylaşabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir