Kalorisi Düşük İçecekler

Yaz aylarında sıvı gıdalara oldukça ihtiyaç duyarız. Ama bu içeceklerin kilo almamıza neden olmasını da istemeyiz. Gönül rahatlığıyla evlerinizde de kolaylıkla kalori bakımından düşük içecekler hazırlaya bilirsiniz. Bunları yapılışlarıyla birlikte açıklayalım.

– Yoğurt ve Maden Suyu ; 2 yemek kaşığı yoğurt ile 1 bardak isteye bağlı olarak buzlu maden suyunu karıştırıp afiyetle içebilirsiniz.

– Elmalı Limonlu İçecek; Taze sıktığınız elma suyu ile limon suyuna birazda maden suyu ekleyerek sağlıklı bir içecek hazırlayabilirsiniz

– Light Limonata ; Şeker kullanmak yerine tatlandırıcı kullanarak limon suyu, limon kabuğu rendesi, bir kaç tane taze nane yaprağı ve buzlu su ile karıştırarak hararetinizi alan bir içecek elde edersiniz.

– Domates Suyu ve Maden Suyu; Taze sıkılmış olan domates suyu ile maden suyunu birazda limon ekleyip karıştırarak sağlık bir içecek elde edersiniz.

– Light Milk Shake; Yarım bardak light süt ile yarım muzu blender’dan geçirerek daha sonra üzerine bir top light dondurma ekleyerek bir süre karıştırdıktan sonra hazırladığınız bu sağlıklı ve soğuk içeceği içebilirsiniz.

Bu içecekler sağlığınız açısından yararlı olduğu gibi  damak tadınızın da hoşuna gidecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir